GenelKONULAR

Geçmişten Günümüze Göbek Eritme

Geçmişten günümüze miras kalan

Dertlerimizden bir tanesi fazla kilolardır. Geçmişte birçok kişiye kâbus yaşatmış olan aşırı kilolar, ne yazık ki artan bir ivmeyle Sıkıntı yaşatmaya halen devam etmektedir. Alınan kilolar özellikle erkeklerde bel bölgesinde toplanmakta ve göbek olarak ortaya Çıkmaktadır. Bu şekilde bel bölgesinde toplanan kiloların verilmesi zor olduğundan hem erkeklerde hemde kadınlarda büyük Sıkıntılara sebep olmaktadır.

Göbek yağlarından kurtulmak yanlızca şekil açısından önemli değildir. Aynı zamanda kişinin sağlıklı bir hayat sürmesi içinde gereklidir. Bel bölgesine toplanan yağlar aynı zamanda iç organlarda yağlanmaya sebep olur. Sonuç olarak zaman içerisinde çaresi bulunmayan bu olay ileride bizlere kalp ve damar hastalıkları ya da tip 2 diyabet başta olmak üzere birçok hastalık olarak geri dönmektedir. Tüm bu açılardan bakacak olursa göbek eritme sanıldığından daha önemli bir konu haline gelmiş bulunmaktadır. Kişinin yaşının zaman içerisinde ilerlemesi ve metabolizmasında yavaşlamalar başlamasıyla birlikte göbek eritme olayı eskisine göre çok daha zor olmaktadır.

Toplum içerisinde bu noktada genel

kanı karın bölgesindeki yağları eritmek için sadece karın kaslarını çalıştırmak yeterlidir düşüncesidir. Bu yanlış bilinen bir bilgidir. Çünkü kişinin kilo verebilmesi sadece bölgesel bir kasın çalışmasıyla gerçekleşmez. Tamamen planlı bir şekilde özellikle bir diyetisyen kontrolünde yapılan çalışmalar neticesinde sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir. Kişisel olarak yapabileceklerinizden bahsetmek gerekirse sağlıklı bir yaşam için;

Vücudunuzun ihtiyacı olan proteinli gıdalardan edinmeli

Şeker tüketimine kısıtlama getirmeli ve mümkün olduğunca tüketilmemeye özen gösterilmeli( çay, kahve gibi içecekleri şekersiz tüketmeye özen gösterin )
Karbonhidrat tüketimini azaltmaya gayret edin
Bolca spor yapmaya çalışın. Sık sık yürüyüşlere çıkın.
Araç kullanmamaya özen gösterin. Daha çok yürüyüşü tercih edin.
Lifli gıdaları tüketmeye özen gösterin.

Yukarıda anlattığımız maddeler bireylerin sağlıklı yaşayabilmesi için tavsiye edilen başlıca önerilerdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı