GenelHABERLER

Burun Estetiği

Estetik

ameliyatı ile burnunuzu küçültebilir veya büyültebilirsiniz ya da yüzünüz ile orantısız olan burun kemerinin şeklini değiştirebilirsiniz. Ayrıca burnunuz ve yüzünü ile orantısız olan burun deliklerinizin genişliğini daraltabilirsiniz. Burnunuzda doğumdan dolayı oluşan şekil bozuklukları veya yaralanmaya bağlı bozukluklar bu ameliyat ile düzeltebilmektedir. Ayrıca nefes almanızı doğrudan etkileyen faktörlerde de burun estetiği uygulanarak, daha rahat nefes almanız sağlanabilir.

Burun ameliyatı

açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilir. Kapalı olan yöntem, burun için çok ciddi müdahalelerin olmayacağı ameliyatlarda tercih edilir. Bu ameliyatta burun deliklerinin arasında bulunan kolumella için bir kesik yapılmaz. Açık burun ameliyatı ise geniş çaplı burun işlemlerinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde burun deliklerini ayıran dik tabakasında yer yer kesikler vardır. Ameliyat bittikten sonra burunun yeni şeklini koruyacak bir korumalığa ihtiyacı vardır. Bu işlemde burun delikleri arasında kalan bölgenin sabit kalması için burun deliklerine tampon koyulması gerekmektedir. Ameliyat bitiminden itibaren 24 saat sürecek bir şişlik gözlenir. İlk günlerde başınız yüksekte olacak şekilde bir müddet yatmalısınız. Yaklaşık 3 gün içerisinde bu şişlikler inecek ve çok daha rahat bir iyileşme dönemi başlayacak. Bir iki hafta içerisinde yüzünüzdeki bütün şişlikler iyileşme gösterecektir ve bu süre zarfında günlük yaşantınıza dönmeniz mümkündür. En önemli noktalardan biri bu dönemde yaşanacak olan burun akıntıları sırasında burnunuzu silmemeniz gerektiğidir.

Ayrıca iyileşme durumu

yaşanması sırasında ve devamında gözlük takılmaması gerekmektedir. Bunun nedeni gözlük kenarlarının burun kemiğine baskı yapmasıdır. Bu durum yapılan ameliyatı kötü yönde etkileyebilir. Burun estetik fiyatları için kesin bir rakam yoktur. Çünkü seçilen hastane ve cerrah tercihlerine göre ve yapılacak olan işleme göre fiyatlar değişiklik gösterir. Önce yapmanız gereken burun estetiğine ihtiyacınız olup olmadığını tespit etmek için uzman bir doktora danışmak olmalıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı