GenelHABERLER

Bel ve Boyun Düzleşmesi Nedenleri Ve Belirtileri

Sırt Ağrıların Sıklaşması

İnsanların omurga kemikler tıpki bir veri taban sitesine  bağlı olarak sunucu gibidir sistemsel çalışmaktadır bunlardan bir tanesi bile hatalıysa hepsini etkiler ınsanların  omurilik yapısıda mbuna dayalıdır. Bu yapı insanın hareket sisteminin en önemli desteğini oluşturur. Ayakta iken ve otururken sahip olduğu orijinal yapısı ile vücudu destekler ve en sert hareketleri bile yapma konusunda kişiye izin verir. Belinizdekı kemik yapıalrı tamamen bir birine bağlantılıdır onun için aynı anda hareket halindeler. Kemikler arasında “disk” olarak isimlendirilen kıkırdaklar vardır. Doktorunuzun verdiği programa uyduğunuz zaman eski sağlığınıza hemen kavuşacaksınız  yeter ki verdiği listeye uyun eğer ilaçlar size fayda vermiyorsa doktordan yeni öneriler ve tavsiyeler alın.adult sex toys
lovense sex toy
air jordan balck
nfl tshirt
nfl san francisco 49ers

custom football jersey

men’s nike air max 90
wig stores
dallas cowboys jersey
nike air max 95
adidas outlet
custom basketball jersey
custom baseball uniforms
custom football uniforms
custom hockey jerseys
male sex toys
custom football jerseys
cheap nfl jerseys

Boyun Düzleşmesi

Ters kavis boyun Düzleşmiş boyun Normal boyun
Omurgada 3 eğri bulunur. Boyunda ve sırt bölgesinin düşük kısmında bulunan eğriler içeriye doğrudur. Arka bölgede olanlar ise dışa doğrudur. Omur iliğinizin agrıları dinmiyors a doktorunuzun tavsiyesine uymuyorsunzudur  eğer uyuyorsanız doktorunuzu değiştirmenizi sizin için daha sağlıklı olacaktır. Omurilik kemikleri arasında bulunan diskler hareket sırasında esneklik sağlarlar. Bu sayede günlük hayatta çok ağır işler yapmamıza olanak sağlanmış olur. Bazen bu yapılarda arızalar oluşabilmektedir. Bu olaylar oldukça acı problemlere sebep olabilir. Örnek vererek açıklamak gerekirse boyunda ve arka bölgenin alt kısımlarında uzun süreli olarak hareketsiz kalan kaslarda iç gerginlik artar. Zamanla o bölgedeki omuriliğin eğriliği giderek düzleşir. Oturmak yada uzun süreli aynı konumda çalışmak, sürekli olarak ağır kaldırmak, ileriye doğru bükülmek gibi zorlayıcı hareketler veya pozisyonlar nedeniyle kaslarda oluşacak spazmlar disklerde basıncın artmasına neden olacaktır. Sonuç olarak bu olaylar zinciri sonunda boyun ve bel bölgesinde düzleşmeler gerçekleşir. Omurganın düzleşmesi sonrasında o bölgede bulunan disklerde de bozulmalar meydana gelir. Bir süre sonra lumbar yada servikal disk hernisi gibi daha ciddi sorunlar oluşabilir.

Bel ağrısı yada bel bölgesinde oluşan düzleşmelerin en önemli belirtisi bölgesel ağrısıdır. Bunun yanında kronik olarak baş ağrısı boyun düzleşmesinde görülebilir. Hastalar sürekli olarak ağrı kesici kullanmak isterler. Sırt ağrıları veya boyun ağrıları özellikle otururken yada ayakta dururken sürekli olarak artar. Erken tedavi edilmediğinde kollarda ve bacaklara oluşan ağrı zamanla durumun daha kötü olmasına neden olur. Bu kötüleşmenin nedeni servikal disk hernilerinin belirginleşmesidir. Boyun bölgesinde ve sırt kısımlarında fıtığı önlemek için yani bu bölgelerde kalsifikasyona engel olmak için erken dönemde tedaviye başlamak oldukça büyük önem arz etmektedir.

Birkaç günden fazla uzun süren sırt ağrılar ve boyun ağrıları için doktora başvurmak ve tıbbi bir tavsiye almak gereklidir.

Bel ve boyun düzleşmesinde Teşhis

Bel ve sırt bölgelerinde düzleşme olup olmadığını anlamak için röntgen grafiklerinden faydalanmak gereklidir. Düzleşme düzeyinin belirlenmesinden sonra tedaviye başlanmalıdır.

Boyun düzleşmesi

Boyun ve bel düzleşmesinde zamanında tedaviye başlanması oldukça önemlidir.
Doktorunuzun vereceği listeyi uygulayın uygulamadığınız taktirde hastalığınız gittikçe ilerler ve acılarınız çekilmez hale gelir. Ancak hastanın uygulaması gereken yöntemi belirleyecek olan mutlaka bir doktor olmalıdır. Kişi kesinlikle kendisi hareket etmemeli yada kulaktan dolma sözlere itibar etmemelidir. Uygulanacak fiziksel tedavi ile şikayetlerde azalma hedeflenecektir. Tedaviden sonra doktor tarafından verilecek egzersiz ile günlük hayata dönülebilir. Ayrıca kişi tedavi sonrasında oturuşuna, çalışma koşullarına, aşırı eğilip kalmamaya, çalıma masasının yüksekliğini ayarlamaya özen göstermelidir. Bunların tamamına dikkat edildiğinde sırt ve boyunda yassılaşmalar tedavi edilebilir ve diğer rahatsızlıkların oluşması önlenebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı