GenelHABERLER

Bebeklerde Egzama Olduğunu Nasıl Anlarım

Bebeklerde Egzama Nedir ve Belirtileri

egzama hasyalıgı bebeklerde nasıl ilerler nasıl bir zaman süreci vardır  bunun belirtileri nelerdir nasıl anlarız. Vücudun her yerinde çıkabilme ihtimali olan egzama genel olarak kol, ayak ya da bacaklarda görülebilir. Egzama, hafif kabuklu, kızarıklık belirtileri olan ve biraz da nasıra benzer bir cilt hastalığı olarak tanımlanabilir. eger bebeğiniz herhangi bir belirtisi yoksa bile 6 aydan sonra vucudunda herhangi bir kızarıklık varsa ihmal etmeyınız mutlaka uzman bebek doktorlarını gösterin.

Bebeklerde egzama belirtileri

Egzama gnelde 6 ayla 24 ay arası kendini göstermeye başlıyor bebeğinizin herhangi bir yerinde kızarıklık görürseniz hemn bir uzmana göstermenizi tavsiye ediyoruz. Yünlü kazaklar ya da cildin tahriş olması da hem belirtileri hem de nedenleri arasında yer almaktadır. Cildi tahriş edebilecek maddeler ya da giysiler, bebeğin egzama olmasının nedenleri arasında yer alsa da buna dikkat etmeli ve bebeği böyle şeylerden uzak tutmalısınız. Bunun yanı sıra egzama, genetik de olabilir. Bu da bir belirtidir. Eğer aile yakınlarında ya da aile de egzama, astım ya da bu gibi hastalıklar görülme olasılığı var ise çocukta da görülme oranı artmaktadır. Fakat bu durum çoğu zaman geçici bir durumdur. Anne sütü ile bu durum da geçebilir.

Egzama belirtileri ise oldukça fazladır. İlk önce vücutta çıkan kızarıklıkların nedensiz olması ile başlayabilir. Durduk yere bebekte kızarıklık veya farklı bir rengk oluştugunu gorduysenız bu egzamanın başlangıcı olabilir o yüzden daha dikkatli olmanızı söylemek lazımdır.. Bu kızarıklıklar sonucu kanamaya da yakın sivilceler çıkabilir.

Bebeklerde egzama nedenleri

Egzamanın en cok rasladığı bölgeler genel olarak eklem yerlerınde bulunmaktadır ayaklarında ve bileklerinde ve dirsekelrde çok gösteriri kendini vucun herhan başka bölgesinde yer almamaktadır. bunun farklı yerleder olacağı başka noktalar ise kulak arkası ve burun uclarından ve avuç içi kızarmaktan anlarsınız,

Egzamanın bir diğer belirtisi ise cildin kuruması ve ciltte oluşan kırmızı lekelerdir. Cildin kurumasının yanı sıra ise döküntüler de olabilir. Bu döküntüler genelde kahve rengi olabilir. Eğer çok fazla egzama görülüyor ise mutlaka doktora başvurmalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı