GenelKONULAR

Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş Lekesi Tedavisi Ankara ve İstanbul gibi önemli şehirlerde özel kliniklerde ve bazı özel hastanelerde hekimler tarafından uygulanabilmektedir. Güneş lekeleri aşırı güneşlenmeye ve güneşe maruz kalan ciltlerde koyu renkli lekeler halinde belirginleşmeye başlamaktadır ve yaşlılık lekelerine oldukça benzediğinden tedavileri lazer yöntemleri ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir.

Güneş lekesi tedavi süresi nasıldır?

Güneş lekesi tedavisi Ankara kliniğimizde lazer uygulamaları ile tedavi edilmektedir ve seans süresi ve seansların satısı uygulama yapılacak güneş lekelerinin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama olarak seans sayısı belirtmek gerekirse maksimum 6 seansta tamamlanabilmektedir.

Leke tedavisi ağrılı, acılı bir tedavi midir?

Güneş Lekesi

Güneş Lekesi Tedavisi Ankara ve İstanbul gibi önemli şehirlerde özel kliniklerde ve bazı özel hastanelerde hekimler tarafından uygulanabilmektedir
Leke tedavisinde kullanılacak yönteme göre uygulamanın seyri ve ağrısı değişmektedir. Ancak lazer ile yapılan tedavide hafif bir yanma haricinde bir etki meydana gelmemektedir. Tedavi kalıcıdır fakat unutulmaması gereken ve dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri tekrar güneşe maruz kalınmaması gerektiğidir. Aksi halde tekrardan aynı bölgelerde güneş lekeleri oluşabilmekte ve bu kez tedavisi biraz daha zor olabilmektedir.

Kimyasal Peeling Ankara kliniğimizde leke tedavilerinde en sık uygulanan yöntemlerden biri olarak bilinmektedir. Genellikle deniz, kum ve güneş tatilinden yadigar kalan ve aşırı güneşe maruz kalan ciltlerde meydana gelen lekelenmelerin tedavisinde kimyasal peeling son derece etkili rol oynamaktadır. Kimyasal Peeling Ankara ve diğer büyük illerimizde bazı hastanelerde bile hekimlerimiz tarafından uygulanabilmektedir.

Kimyasal peeling Ankara uygulaması içerisinde yer alan laktik asit sayesinde ciltteki tüm lekelerden kolaylıkla arınılmasını sağlamaktadır. Özellikle de hassas ciltlerde meydana gelen güneş lekelerinin tedavisinde kimyasal peeling uygulaması yapılırken oldukça dikkatli davranılması son derece önemlidir. Bu nedenle de bu tür medikal uygulamalar mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Kimyasal peeling uygulaması yaklaşık 20 dakikalık bir sürede yapılmakta olup uygulama esnasında kişilerde ve ciltlerinde herhangi bir acı, yanma, kızarma meydana getirmemektedir. Dolayısıyla da kişiler uygulama sonrasında koruyucu kremler sayesinde kolaylıkla günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Tüm detaylara

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı