Genel

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk işareti adından da anlaşılacağı üzere edebiyatta sonu olmayan durumları, matematikteyse bir durumun sonsuzluğa kadar devamlılığını koruyacağını anlatmak üzere kullanılır. Peki öyleyse, kimi zaman telefonlarımızla yaptığımız kişisel yazışmalarda kimi zamansa sosyal medya paylaşımlarımızda duygularımızı daha iyi ifade etmek için ihtiyaç duyduğumuz bu sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Bu makalemizde sizlere hem telefondan hem de bilgisayardan sonsuzluk işaretini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti Yapma (Windows)

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarda sonsuzluk işaretini yapmanın oldukça kolay bir yolu vardır. Örneğin Windows’un en çok kullanılan programları arasında yer alan Word’de sonsuzluk işaretini yapmak için klavyedeki “ALT” tuşuna basılı tutarak “236” sayısını tuşlayabilirsiniz. Ancak bu yöntem her ne kadar uygulanması kolay da olsa maalesef her zaman işe yaramayabiliyor. Bu yüzden sizlere sonsuzluk işaretini yapmanın kesin bir yöntemini anlatacağız.
İlk olarak başlat menüsünü açarak, arama çubuğuna “Karakter Eşlem” yazın ve çıkan sekmeye tıklayın.
Daha sonra açılan pencerede “Arial” yazı tipini seçerek, sağ alt tarafta yer alan Unicode’a git kısmına “221E” kodunu girin.
Kodu girdikten sonra sonsuzluk işareti otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken son şey sırasıyla “Seç” ve “Kopyala” sekmelerine tıklamaktır.

Artık kopyaladığınız sonsuzluk işaretini ister Word ister Excel ister başka bir programda farenin sağ tuşunu kullanarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Telefonda Sonsuzluk İşareti Yapma (Android ve iPhone)

iPhone’larda sonsuzluk işaretini yapabilmenin kısa bir yöntemi bulunsa da maalesef Android işletim sistemine sahip telefonlar için kesin bir çözüm bulunmamakta. Dolayısıyla Android işletim sistemi kullanıcılarına dair önerebileceğimiz tek yöntem internette bulunan sonsuzluk işaretini kopyala yapıştır yöntemiyle kullanmak. iPhone kullanıcılarıysa aşağıdaki adımları izleyerek sonsuzluk işaretini daha pratik bir yöntemle kullanabilirler;

 

Öncelikle internet aracılığıyla herhangi bir yerden “Sonsuzluk İşaretini” kopyalayın.
Daha sonra telefonunuzun “Ayarlar” menüsüne girerek buradaki “Genel” sekmesine dokunun.
Şimdiyse karşınıza çıkan menüde yer alan “Klavye” başlığını seçin.
Bu adımdaysa açılan pencerede bulunan “Metin Değişimi” seçeneğine dokunun.
Karşınıza çıkan pencerenin sağ üst köşesinde yer alan “+” simgesini seçin.
Son olarak ekranda beliren sekmedeki “ifade” bölümüne daha önceden kopyalamış olduğunuz sonsuzluk işaretini yapıştırın ve kestirme kısmına “sonsuzluk” yazın.
Böylece iPhone klavyesiyle sonsuzluk yazdığınızda her zaman sonsuzluk işareti karşınıza çıkacaktır.

Kaynak : Help 724

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı