Şiirler

İstanbul nice şairlerin doğduğu

İstanbul nice şairlerin doğduğu, Fatih’in gözbebeği, surları, sahilleri boğazı ile tarih kokan örnek bir şehir. Aşkın başkenti. Kalabalıkların en yalnızı. Çilenini hüznün en zahmetsiz çekildiği bir şehir. Her memleketten insanın barındığı, istediğin her imkanı bulabileceğin bir kent. Yani İstanbul diyorum eyy aziz İstanbul.
Bu metropolde yaşamak çogu insana göre zordur. Sağlam bir işin yoksa ekonomik açıdan da iyi degilseniz çileyi çekmek zorundasınız demektir.
İstanbul kalab

alık olduğu kadar birbirine yabancı insanlarla dolu.
Bulundugun apartman dairesinde pek fazla kişiyi tanımazsın. Görmüşlüğün vardır ama adını bilmezsin. Kimse kimseyle kolay kolay samimiyetlik kurmaz, güvenemez. Misafirlikler yoktur. Kendi akrabaların ve çok çok samimi oldukların dışında. Bu diğer büyük şehirler için de geçerlidir mutlaka. Apartmanlar çogaldıkça insanlar kalabalıklaşıyor ve yalnız kalıyor. Örf ve adetlerimizden gittikçe uzaklaşıyor. Kendi iç dünyamızda bir başımıza yaşamaya başlıyoruz. İstanbula geldiğimden dolayı pişmanlık duymadım. Ben zaten yalnızdım. İstanbul da yalnız olduğuna göre bu şehirle kaynaşmamız zor olmadı. Yine kalabalıklardan kaçıyorum tabi..

Bayar Özer

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı