Genel

İnternetten Nasıl Arkadaş Edinilir ?

İnternetten Nasıl Arkadaş Edinilir?

İnternetten Nasıl Arkadaş Edinilir?
İnternet, bilişsel devrim, tarım devrimi ve sanayi devrimiyle kıyaslanan, on binlerce yıllık insan tarihinde yapılandan daha fazlasını 20-30 yıl içinde gerçekleştiren bir gelişme olarak kabul ediliyor. Herkes bu fikre katılmıyor ama bu şekilde düşünen kişilerin sayısının bir hayli fazla olduğu ve her geçen günle birlikte arttığı da göz ardı edilemeyen bir gerçek.
Binlerce yıllık insan tarihini, bilimsel eserlerin içeriklerini, sanat eserlerinin ve tarihi eserlerin dijital kopyalarını, milyarlarca insanın kişisel bilgilerini ve mali bilgilerini barındıran internet, sadece 30-40 yıl önce yaşayan ve bugünleri görmeyen insanlara bile zamanda birkaç bin yıl ileri gittiklerini düşündürebilecek bir gelişme.
Alış-veriş, her türlü resmi veya özel ödeme, finansal işlemler gibi konularda da vazgeçilmez hale gelen internet, yarım asır önce insanların tüm günlerini, zamanlarını verdikleri işlerin birkaç dakika içinde ve birkaç tuş darbesiyle yapılmasını sağlıyor.
Bu özelliklerinin yanı sıra insanların sosyal ihtiyaçlarını da karşılamayı başaran internet, sosyal medya siteleri ve arkadaşlık siteleri gibi platformlar sayesinde yalnız kalmanızı da önlüyor. Laf buraya gelmişken benim favori arkadaşlık sitem olan arkadasitesi.com adresinden bahsetmezsem ayıp olur.

Arkadaşlık Sitelerinin Lideri

Arkadaşlık sitelerinin lideri olarak atılan başlık sizi yanıltmasın, arkadasitesi.com en çok üyeye sahip olan arkadaşlık sitesi değil. Ülkemizde kurulan ilk arkadaşlık sitesi de değil. Sitenin bana göre liderlik olarak görünen konumu, ülkemizde hizmet veren %100 ücretsiz ilk arkadaşlık sitesi olmasından ve sunduğu hizmetlerde gösterdiği yenilikçi anlayıştan kaynaklanıyor.
Ücretsiz üye olabildiğiniz site, üye olmayan kişilerin de sitede yayınlanan profilleri incelemesine izin veriyor. Tabi ücretsiz profil oluşturan kişiler de titiz onay sürecinden sonra sitede yayınlanan profillerinin üye olmayan kişiler tarafından da incelenebileceğini biliyorlar. Bu uygulama sitede yayınlanan profillerin gerçek profiller olmasını (tabi titiz onay sürecinin katkısıyla) ve cesur profiller olmasını sağlıyor. Dolayısıyla ilgi çekici profillere sahip olan ilgi çekici insanlara ulaşmakta zorlanmıyorsunuz. Üstelik bu işi yaparken sayıları binlere ulaşan fake profillerle uğraşmanız ya da önemli sayılabilecek miktarlarda ücretler ödemeniz gerekmiyor.
Sitede beğendiğiniz profillerin sahiplerinin verdiği e-mail adresi ve cep telefonu numarası gibi bilgileri de kullanabiliyorsunuz. Yani üye olmadan da arkadaş edinebileceğiniz sitede kalmak zorunda değilsiniz, beğendiğiniz üyenin verdiği iletişim bilgilerini kullanarak da iletişim kurabiliyorsunuz.

Siteye Üye Olmak

Siteye üye olmak isterseniz o iş de çok kolay biçimde halloluyor. Sürekli kullandığınız e-mail adresiyle ücretsiz olarak oluşturduğunuz profil, yine ücretsiz olarak gerçekleştirilen onay sürecine giriyor ve onaylandığında herkese açık biçimde sitede yayınlanıyor.
Sitedeki profilinizin onaylanması için istenenler ise yüzünüzün net bir şekilde görüldüğü resimler yüklemeniz ve profilinizde genel ahlaka aykırı ifadeler ya da propaganda cümleleri kullanmamanız. Bu kurallara uygun biçimde hazırladığınız profiliniz kısa sürede sitede yayınlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı