GenelPratik Bilgiler

HALI TEMİZLİĞİ

HALI TEMİZLİĞİ

* halılarınızın tozunu almak istiyorsanız Her şeyden önce bu işi gerçekten niyetliyiz olmanız gerekir.
Neden mi? Şimdi size tuhaf karşılaşacağınız bir önerimiz var: halınızı kaldırın ve ters olarak serin bir süre böyle kullanım halıyı kaldırdığınızda altına geçen tozları görüp şaşıracaksınız.
* halılarınızı temizlemeyi ihmal ederseniz çok yorulma nız gerekeceğinden düzenli olarak temizlemeye gayret edin üzerinde herhangi bir leke gördüğünüzde halı şampuanı batırılmış süngerle silin sonra da mutlaka ılık Duru suyla silip havluyla kurulayın ancak halı şampuanı nız olmadığı zaman benzer bir yol olarak şampuan köpüğünü kullanım halı kuruma dıkça mobilyalarınızın yerini değiştirmeyi temizlemeyi de küçük alanlar halinde yapin.
* halınızı yapışan tozlardan büyük bir sabun kabı yardımıyla tutabilirsiniz bir Kalıp sabun ıslatın halinizin üzerinde gezdirin tozların sabuna mıknatıs gibi yapıştığını göreceksiniz daha sonra usta bir havluyla halıyı Selin Sonuç daha kolay temizlik daha güzel halılar.
* halılarınızı siliyorsunuz ama parlamıyor Lar mı çözüm çok basit bir kere de ılık sirkeli suyla silmeyi deneyin sonuçtan memnun kalacaksınız.
* pırıl pırıl halılar için başka bir yöntem yarım kilo patatesi suda iki saat kaynatın ve süzün suyun içine bir fincan sirke ilave edin bu karışımla halılarınızı silin.
* halınızı önce Sabunlu su ile silin sonra da içine amonyak attığınız sıcak su ile bir kez daha silin ve alınız Tertemiz olsun.
* halılarınızın ezilmiş yerlerini düzeltmek için ıslak bir bezle ılık ütüyü bu ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmaya çalışın ezilmiş olan kısımların dikleşti ini göreceksiniz gerekirse biraz daha fırçalayabilir siniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı