Genel

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Doğuştan gelen dudak inceliği için ya da yaşa bağlı dudağın kendi dolgusundaki zayıflama durumuna göre hyaluronik asit uygulaması ile dudağı daha dolgun ve pürüzsüz hale getirme işlemine dudak dolgusu denilmektedir. Zaman içerisinde dudağın dolgu kaybına uğraması özellikle bayanlar tarafından oldukça rahatsız edici bir durumdur. Hem yüzdeki hatların belirginliği artırmak için hem de daha estetik bir dudak yapısına sahip olmak için en fazla tercih edilen işlemlerden birisi de dudak dolgusudur. Yaşa bağlı olarak dudaklarda görülen östrojen kaybı dudağa uygulanan hyaluronik asit bazlı dolgu ile giderilmektedir. Bir enjeksiyon yardımıyla uygulanan bu dolgu maddesi, hem kişinin dudak yapısına göre hem de yüz hatlarına göre ayarlanabilmektedir. Özellikle, üst dudağın bir daha önce alt dudağın ise biraz daha kalın olması dudak dolgusu sayesinde yapılabilmektedir. Dudak dolgusu sadece dudakların daha dolgun ve kalın görünmesini değil aynı zamanda dudakların daha pürüzsüz ve nemli görünmesine de yardımcı olmaktadır.

Dudak Dolgusu Gereken Durumlar

Dudak dolgusu ilk olarak dudaklarda östrojen kaybının meydana gelmesiyle dudakların hacmini ve dolgun yapısını kaybetmesinden dolayı uygulanmaktadır. Bu durumun haricinde dudaklara istenilen şeklin verilmesi için de dudak dolgusundan yararlanılır. Özellikle, dudaklardaki sarkma durumlarında, asimetrik yapılarında, çerçeve kısımlarındaki şekil bozukluklarında genel olarak dudak dolgusundan faydalanılır. Tüm bu durumlar yaşa bağlı olarak kişide gelişim gösterebilir. Yaş ilerledikçe hem dudak şekli olması gerektiğinden daha ince görünecek hem de dış çerçevesi fazlaca kontur kısmını kaybedecektir. Tüm bu durumlar dudak dolgusunu gerektirmektedir.

Dudak Dolgusu Uygulama Süresi

Dudak dolgusu işlemi uygulanan bölge üzerinde hafif bir acı durumu yaratabilir. Fakat anestezi etkisi veren kremlerle dolgu esnasında acı oldukça hafifletilebilir. Yaklaşık olarak 10 ile 20 dakika süren operasyonun ardından dudaklarda istenilen dolgunlaşma sağlanabilir. Oldukça ince uçlu bir enjeksiyon yardımı ile uygulanan dolgu işleminin ardından 3 saat kadar bir yiyecek tüketilmemesi gerekmektedir. Kalıcılık açısındansa dudak dolgusu kalıcı bir fonksiyona sahip değildir. 6 ay kadar süren kalıcılık durumu zamana göre dolgunluğunu yitirmektedir. Bu süre bitiminden sonra istenildiği takdirde yine belli oranlarda dudak dolgusu yapılabilir.

 

Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/dudak-dolgusu.html

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı