Genel

Bu Hürriyet Çok Sosyal

Çocukluğumda arkadaşlarla sohbetlerde kendi gazetemiz olsun isterdik, beğendiğimiz haberleri ilk sayfadan uzun uzadıya yazacak, ilgilenmediklerimizi üç beş satırla geçiştirecek, ne işe yaradığını o zamanlar anlamadığımız sayfalar dolusu reklam ve ilana yer vermeyecek ve en önemlisi de spor haberleri için sondan okumaya başlamayacağımız bir gazete hayal ederdik. O zaman ufaktık da, ne tatlı düşler kurardık, “ah, oldu olacak bi’ de biz haber yazsak” der, sonra da imkânsız hayalimizle kendi kendimize “alay ederdik”. Yıllar geçti biz büyüdük, unuttuk o zamane düşlerini de hurriyet.com.tr editörleri içlerindeki çocuğun sesine kulak vermişler ve Hürriyet Sosyal adını verdikleri dünyada bir ilk olan kişiye özel bir gazete tasarlamışlar. Facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarıyla kolayca bağlanılan ya da üyelik oluşturarak girilen sosyal.hurriyet.com.tr’de istediğin kategoriyi seçip, zevkine göre haberleri okumaya anında başlayabiliyorsun.

Tabii biz Galatasaray  bloggerları doğal olarak spor, futbol ve Galatasaray diyoruz kategori seçerken ve bizim gazetemizde başlıyor sarı-kırmızı haberler akmaya, hem de sondan değil tam da düşlediğimiz gibi “en baştan” : maç sonuçları, transfer haberleri, dünya futbolundan gelişmeler, futbolcu ve yönetici demeçleri … Okuyup da geçmiyorsun haberleri, beğendiklerini ve dikkate değer bulduklarını “öne çıkar” butonuyla gazetenin ana sayfasına taşıyorsun, başkalarını da haberdar ediyorsun yeni transferlerden yahut son dakika gelişmelerinden, nasıl olsa gazete senin.  Adı üstünde, “Hürriyet Sosyal”, sadece okumakla bırakmıyorlar eski adıyla “okuyucuyu”, yazar olmaya teşvik ediliyor kullanıcı, kendi görüşünü paylaşma imkanı bulup, bir çok takipçiyle tartışma olanağına sahip oluyor.

Sadece takipçilerle mi, beğendiği yazara o günkü makalesi hakkında soru sorabiliyor, eleştiride bulunabiliyor. Hakan Ünsal’a, Kanat Atkaya’ya, Kenan Başaran’a, Altan Tanrıkulu’na “sevabıyla günahıyla” bolca yazacağız demektir bu. Okuduk, yazdık, tartıştık da, günümüzün olmazsa olmazı “videolar” da yine “kullanıcıya özel” olarak ilgi ve hobileri doğrultusunda “kişisel gazetede” yer almaktadır. Orta sahadan goller, komik kaleci hataları, sezonun en iyi hareketleri sporseverlerin beğenilerine sunulmakta.

Biz bir vakitler hayalini kurduğumuz gazeteye sahip olup, özelliklerini ne kadar uzun uzadıya paylaşsak da, siz kendiniz bu deneyimi yaşamadan hep bir şeyler “yavan” kalır. O halde buyurun: sosyal.hurriyet.com.tr

İçerik: http://ultrasmovement.blogspot.com.tr/

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı