GenelHABERLER

Bebekler İçin Her Şey

Yeni Doğan

Anne babalar bebekleri doğmadan önce her şeyi öğrenmek isterler. Bebeklerinin sağlıklı beslenmesi için nasıl besinler vermeliler ya da neler yapmamalılar öncelikle hekimlerine danışmalılar. Hekimlerinin bebekler için anne babalara önerdikleri besinleri vermeli yasak olan besinleri bebeklerine vermemeliler. Bebek bakımı zor gibi gözükse de doğru bilgi ile kolaylaştırılıp doğru bir biçimde uygulanabilir.

İlk Bir Hafta

Bebek sağlığı her anne baba için önemlidir. Bebek sağlığı için neler yapmalıyız hekimimizden öğrenebiliriz ayrıca internetteki güvenilir sitelerden de bilgi alınabilir. Bebek sağlığına öncelikle anne sütü bire birdir. Bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirip, hastalıklardan bebeği korur. Her bebek en az 1,5 yaşına kadar anne sütü ile beslenmeli. Bir dönem anne sütünden başka hiçbir besin verilmemeli.

9 Aydan Sonra

Bebek sağlığı açısından radyasyonlu yerlerden bebekler uzak tutulmalı. Bebeklerinizi televizyona yakın yerlerde oturtmamalısınız. Radyasyon olan yerlerden uzak tutmalısınız. Anne sütünün kalsiyum bakımından da ne kadar faydalı olduğunu unutmayıp çocuğunuzu belirli süreler emzirmeli, hemen sütten kesmemelisiniz. Çünkü anne sütü kadar faydalı başka bir besin daha yok. Umarım burada yazılanlara güvenip uygularsınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

taner

Taner Temel HAKINDA BEN KENDİ HALİMDE BİRİYİM YAZDIĞIM SÖZLER VE ŞİİRLER SİZLERİ HAYATA DAHA ÇOK BAĞLAYA BİLMEK VE HAYATI SEVDİRE BİLMEK İÇİN ÇABALIYORUM.. BUNU BAŞARA BİLİYORSAM NE MUTLU BANA Kİ İNSANLARI HAYATA BAĞLIYORUM.. SAYGILARIMLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı