GenelVİDEOLAR

Ailesinden Habersiz Oyunlara Para Yatıran 9 Çocuk

Ailesinden Habersiz Oyunlara Para Yatıran 9 Çocuk


Bu videoda anne babasının kredi kartından inanılmaz miktarlarda parayı oyunlara yatıran çocukları araştırdık.

 

7 yaşında olan bu İngiliz çocuk iPad’de oynadığı Jurassic World’deki dinozor parkını geliştirmek için gizlice babasının kredi kartını kullanmış. Sadece 5 günde tam 6 bin dolar, yani bizim paramızla 19 bin lira harcamış. Babası öğrenince hemen Apple’a başvurarak durumu anlatmış. Neyseki Apple adamın parasını geri ödemeyi kabul etmiş.

 

Kimliği gizli tutulan bir diğer İngiliz çocuksa annesinin kredi kartından 5000 lirayı Farmville’de harcamış. Kadın birkaç hafta sonra durumu fark edince parayı geri almak için Facebook’a ve oyunun yapımcısı olan firmaya başvurmuş. Ancak maalesef tek bir kuruş bile geri alamamış.

 

13 yaşındaki bu çocuk da babasının kredi kartından binlerce lirayı oyunlara yatıranlardan. AppStore’dan indirdiği farklı farklı oyunlara toplamda 15 bin lira harcamış. Babası ise kredi kartının dolandırıcılar tarafından kullanıldığını sanıp polise başvurmuş. Tabii daha sonra olayın aslı ortaya çıkmış.

 

Sıradaki Avustralyalı gencimiz ailesinin 6000 lirasını Counter Strike’a yatırmış. 18 yaşındaki Jordan bu paranın tamamını silah almak için kullanmış. Ailesi durumu öğrendiğinde yaptığından çok pişman olduğunu söylese de tabii giden gitmiş.

 

Kanadalı bir çocuksa Xbox’ta oynadığı FIFA 2016 için babasının kredi kartından 16 bin lira harcamış. Yaptığı ortaya çıkınca babası eve bir daha asla herhangi bir oyun sistemi sokmayacağına yemin etmiş. Çocuğun mazereti ise harcadığı paraların oyun parası olduğunu sanmasıymış.

 

Sıradaki haylaz çocuk “Game of War – Fire Age” adlı oyuna kendini çok kaptırınca anne babasını iflasın eşiğine getirmiş. Belçikalı çocuk annesinin kredi kartından 46 bin dolar, yani Türk parasıyla yaklaşık 150 bin liralık uygulama içi satın alma yapmış. Zavallı annesi hala parayı geri almak için uğraşıyormuş.

 

5 yaşındaki bu İngiliz çocuk da bir şekilde ele geçirdiği babasının kartından 10 dakikada 9 bin lira harcamış. Çocuk paranın tamamını Zombiler Ninjalara Karşı adındaki oyuna yatırmış.

 

Ailesinin parasını oyunlara saçan başka bir çocuksa 8 yaşındaki bu kız. “My Horse and Smurfs Village” diye bir oyunu oynarken uygulama içi satın almalara 6 günde 20 bin liraya yakın para harcamış. Neyseki babası Apple’a itiraz edince paranın tamamı geri ödenmiş.

 

Bu İngiliz çocuksa Xbox’ta annesinin kartından 5 bin liralık online harcama yapmış. Ailesine bakabilmek için 2 işte birden çalışan annesi çılgına dönmüş. Parayı geri almak için Microsoft’a başvurmuş fakat maalesef başvuru reddedilmiş.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı